راه های نرسیدن به خدا

به بهانه چاپ کتاب دوست گرامی ام محمود فروزبخش که برایش سلامت و توفیق خواستارم.

عادت خوبیست که یاد بگیریم کارهای همدیگر را ببینیم و اگر خوب بود گسترشش دهیم . در آینده به معرفی دستاورد های فکری دوستان ارجمند دیگرم خواهم پرداخت.

ولله الحمد

راه های نرسیدن به خدا

روزگاریست که ایمان فلک رفته به بادبه عدد تمامی انسان ها راه برای رسیدن به خدا وجود دارد  و بهترین راه یافتن نزدیک ترین راه بهره مندی از چراغ عقل است ، اما چه کنیم که از خطاهای عقل انسان در امان بمانیم ؟ راه حل حذف کردن راه هایی است که انسان را از خدا دور کرده و روح خداجوی انسان را اسیر می کند ، در این صورت حداقل فرد مطمئن است که راه غلطی را انتخاب نکرده است  و از خسران عظیم درامان خواهد ماند. در علم ریاضیات مفهومی به نام متمم مجموعه وجود دارد که  می گوید اگر تمام اعضای یک مجموعه را از مجموعه مرجع حذف کنیم متمم آن مجموعه را بدست آورده ایم ، در این عصری که مکتب های گوناگون زندگی جوان را در احاطه  و حجت خدا در غیبت است ، باید بتوانیم مجموعه راه های نرسیدن به خدا را در اختیار فرد قرار دهیم تا  با حذف آن ها همواره در راه و مسیر درست باشد.

محمود فروزبخش در این کتاب (راه های نرسیدن به خدا )،  کوتاه اما جامع به این عمل دست زده است ،  او با نوشتار روان و عاری از تکلف و تکبر  با خوانندگان جوان کتاب خود ارتباط مناسبی بر قرار می کند ، ایشان در تمام  کتاب سعی کرده است با آموختن آموزه های ناب تفکر شیعی و عرفان اسلام خواننده را از همه جهات به خدا نزدیک کرده و او را از معنویت نما های هزاره سوم در امان دارد.

بیا با هم بحث کنیم

جمله ای است که در سراسر کتاب ذهن  خواننده را به چالش می گیرد ، نویسنده تلاش کرده است تا خواننده را با خود همراه کرده و شبهات ذهنی  او را   با منطق عینی برطرف نماید به طوری که می توان گفت که احساس و روحیه خداجویی، خدا دوستی و  خدا پرستی  را همراه با شریعت و سنت نبوی و علوی در زندگی خواننده جوان عصر ساختار های جدید زنده می کند ، تا همه ما کمتر بگوییم و بشنویم

 مشخصات کتاب


  • تعداد صفحه: 56
  • نشر: راه نیکان (05 بهمن، 1388)
  • شابک: 978-964-2998-22-7
  • قطع کتاب: رقعی

منبع :      http://tehran.sarvha.com/?p=620


از محمود کتاب دیگری به نام ( مشروطه ای که تاج نمی خواست ) چاپ شده است که مشخصاتش را در زیر می آورم و دوستان شفیقم مجتبی شاهمرادی و مجتبی مجلسی در انتشارات آرما منتشر نموده اند .

 

مشخصات کتاب

  • تعداد صفحه: 36
  • نشر: آرما (22 اسفند، 1388)
  • شابک: 978-600-91402-5-1
  • قطع کتاب: خشتی


http://www.adinebook.com/gp/product/6009140251/ref=sr_2_1000_1/148-9766090-7395921
/ 0 نظر / 23 بازدید