دل نگرانی های یک خرده جامعه شناس

لطفا این وبلاگ را با نرم افزار Mozilla مشاهده بفرمایید. درغیر اینصورت صفحات کامل باز نمیشوند.

من و تو : نیمی فرشته ، نیمی غول ...
ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٢/٢٦   کلمات کلیدی:

 

 

فرشته ای و غولی ...

 دلت گرفته. نه از دیگران . بلکه از خودت . از دست خودت عصبانی هستی.به آدم شدن خودت امیدی نداری. مگه میشه دلی که توی هوای گناه تنفس کرده بوی خوب خدا را حس کنه ؟؟


.........................................


بذارین از این مقدمه که بارها برای هرکدوممون پیش اومده و دلمون از خودمون گرفته زودتر بگذرم و به اصل حرفم برسم .


من و تو توی وجودمون هم فرشته داریم هم یه غول هفت سر . هم نیرویی الهی هم نیرویی شیطانی . هیچ کدوممون نه خیر مطلقیم نه شر مطلق .

 

صحنه زندگی ما جنگ بین این فرشته و غول درونمونه . روح ما بین این دوتا تعریف میشه . توی این جنگ گاهی روحمون طرف فرشته میره و فرشته پیروز میشه و گاهی طرف غول میره و اون پیروز میشه .

خدا خودش به این دووجهی بودن انسان اشاره کرده که:

فالهمها فوجورها و تقواها

ما به انسان هم خیر را نشان دادیم و هم شر را

حالا انتخاب با خودته


این مهم نیست که کدوم پیروز میشن کدوم شکست میخورن. چون هردوشون بارها هم شکست داشتن هم پیروزی. مهم اینه که کدومشون بیشتر پیروز بودن و روحمون بیشتر طرف کدومشون رفته .
مهم اینه که فرشته روحت بیشتر از غول وجودت پیروز شده باشه .

غولو نمیتونی نابودش کنی ولی میتونی ضعیفش کنی . اون همیشه با تو هست ولی گاهی یکه تاز میدانه و گاهی هم  ذلیل و بی عرضه . پس خیلی از اینکه گاهی غول وجودت بر روحت سواره ناامید نشو . چون گاهی هم فرشته بر روحت سواره .

 خواسته ها و ترفندهای غولو بشناس و مواظب باش غوله به خاطر چند بار شیطنت ٬ فرشته را از یادت نبره و از اون ناامیدت نکنه . پیروزی های پر شور فرشته ات را به یاد بیار تا بفهمی بازم میشه فرشته خو شد .

 یادت نره که خدا طرفدار و پشتیبان فرشته است . خدا این همه  پیامبر فرستاد تا به انسان نا امید و سرگردون فرشته وجودمونو  یادآوری کنن .

 امیدوارم غوله تو را از فرشته ات نا امید نکنه که ناامیدی فرشته مرگه و بزرگترین گناه آدمیزاد  .